Co wybrać? Tampon czy podpaskę?

Co wybrać? Tampon czy podpaskę?

Większość kobiet podczas menstruacji odczuwa wyraźny dyskomfort utrudniający normalne funkcjonowanie. Kiedy jednak „te dni” już nadejdą, musisz sobie z nimi poradzić. Co wówczas będzie lepsze? Tampon czy podpaska?

W domu postaw na wygodę

Dla tych, które mogą zostać w domu podczas okresu, lepszym rozwiązaniem będą podpaski. Wygodne, higieniczne, łatwe przy wymianie i mniej inwazyjne niż tampony, są wystarczającym zabezpieczeniem podczas domowych obowiązków. Warto jednak zwracać uwagę na to, jaki produkt wybieramy – powinien być przede wszystkim dostosowany do obfitości miesiączki. Ale wybór jest spory – nie brakuje różnych rozmiarów, grubości, wzorów, a nawet zapachów.

Aktywność fizyczna pod kontrolą

Dla niektórych nawet okres nie jest wystarczającym powodem, by odmówić sobie aktywności fizycznej. Świetnie – jeśli tylko zdrowie i samopoczucie nam dopisują, nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania sportu podczas menstruacji. Należy jedynie pamiętać, aby odpowiednio się zabezpieczyć. Ciało w ciągłym ruchu reaguje zupełnie inaczej niż w stanie spoczynku czy umiarkowanego wysiłku. Podczas treningów trzeba mieć pewność, że nie wydarzy się żaden przykry wypadek – o ile w domu można szybko zareagować, o tyle siłownia nie jest dobrym miejscem na tego typu niekomfortowe sytuacje. Najlepszym sposobem, by zachować na siłowni pożądaną świeżość będzie tampon. Odpowiednio dopasowany do kształtu ciała i obfitości miesiączki, daje niemal 100% pewność i ochronę.

Spokojny sen

We śnie częściowo tracimy kontrolę nad swoim ciałem. Niestety, błogi sen może nam skutecznie przerwać okres. Obecnie na rynku można znaleźć podpaski, które idealnie sprawdzą się w nocy. Są większe niż standardowe, a ich chłonność można dopasować do obfitości miesiączki. To dobre rozwiązanie dla tych kobiet, które podczas okresu nie odczuwają nocą większego dyskomfortu. Z kolei dla tych, którym spędza on sen z powiek, idealnym rozwiązaniem będą specjalne tampony na noc.

Niezależnie od tego, co wybierzemy. Najważniejsza jest właściwa higiena. Zarówno podpaska, jak i tampon, będą wystarczającym zabezpieczeniem, jeśli tylko używamy ich prawidłowo.

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments