Jak dobierać dodatki do kształtu twarzy?

Jak dobierać dodatki do kształtu twarzy?

Kolczyki, naszyjniki i czapki to częste elementy naszej garderoby, do których nie przywiązujemy zbytniej uwagi. Owszem, dobieramy buty, bluzki i torebki, ale czy wiesz jak dobrać odpowiednie kolczyki, aby podkreślić atuty lub zamaskować niedoskonałości swojej twarzy? Sprawdź, jak dopasować dodatki do kształtu twarzy.

Jak wydłużyć okrągłą twarz lub złagodzić ostre rysy dzięki kolczykom?

Biżuteria tak jak wszystko inne – ubrania, fryzura, makijaż – również może wpływać na odbiór kształtu naszej twarzy. Najwięcej mogą zdziałać tutaj kolczyki. Posiadaczki okrągłej twarzy, które chcą ją optycznie wydłużyć, powinny decydować się na kolczyki długie, wiszące, z pionowymi elementami. Nie jest powiedziane, że mają być bardzo długie, sięgające do obojczyków. Mogą to być kolczyki krótkie, ale o odpowiednim kształcie. Jeśli lubimy małe, delikatne wkrętki, zróbmy w uchu dodatkową dziurkę właśnie po to, by nie musieć z nich rezygnować.

Ostre rysy twarzy lub kwadratową twarz złagodzi i lekko zaokrągli delikatna biżuteria. Subtelne kolory, łagodny i kolisty kształt kolczyków sprawdzi się tu najlepiej. Bez obaw możemy wybierać okrągłe kolczyki lub takie w formie łezki. Kanty, ostrości i inne wyraziste kształty odpadają.

Twarz trójkątna, charakteryzująca się spiczastym, wyraźnie zarysowanym podbródkiem, potrzebuje kolczyków poszerzonych u dołu – kształt odwrotny do kształtu twarzy, odwróci uwagę od podbródka. Do takiego zabiegu nadają się idealnie nieco dłuższe kolczyki, z największym elementem umieszczonym na końcówce.

W przypadku podłużnej twarzy, zawsze zakładamy kolczyki krótkie, nigdy wiszące.

Przy twarzy owalnej – panuje pełna dowolność. Szczęśliwe posiadaczki tego typu rysów mogą nosić kolczyki wedle własnego uznania. Nadal trzeba jednak pamiętać o ich odpowiednim doborze do fryzury oraz kształtu dekoltu.

Zobacz również: Jak optycznie wyszczuplić nogi?

Dobieranie okularów do kształtu twarzy

Są dwie ważne zasady doboru okularów (oprawek) do kształtu twarzy. Po pierwsze, kształt oprawek ma kontrastować z kształtem twarzy. A więc przy rysach okrągłych odpadają okrągłe oprawki, do kanciastych nie nadają się kanciaste. Po drugie, wielkość twarzy – tu zasada jest odwrotna. Do szerokich, kwadratowych, dużych twarzy dobieramy duże oprawki, bo małe sprawią, że nasza twarz wyda się jeszcze większa.
Warto bardziej zgłębić tematykę prawidłowego doboru oprawek. W przeciwieństwie do kolczyków lub spinek, okulary ma się zazwyczaj jedne, przynajmniej jeśli służą korekcie wzroku. A nawet, jeśli nosimy kilka par na zmianę, to przykuwają one uwagę innych na tyle, że nie można tu sobie pozwolić nawet na jeden mniej udany zakup.

Dobranie czapki do kształtu twarzy

Proste czapki z dzianiny, nasuwane na czoło, choć najwygodniejsze, nie są niestety przeznaczone dla posiadaczek okrągłych twarzy. Sprawdzą się natomiast u kobiet z bardziej kwadratowymi, kanciastymi rysami. Panie o tych typach twarzy mogą z powodzeniem gustować również w czapkach z pomponem oraz w czapkach typu „krasnal”. Do okrągłych twarzy pasują zaś kaszkiety i berety i inne nakrycia głowy, które można nosić bokiem.

Jak dobrać naszyjnik do twarzy?

Zdziwiłby się ten, kto twierdzi, że ani długość, ani wygląd naszyjnika nie mają znaczenia w optycznym modelowaniu twarzy.

Krótkiego naszyjnika, osadzonego blisko szyi, nie powinno się nosić, gdy ma się okrągłą twarz. Za to będzie się on świetnie prezentował przy twarzy podłużnej i prostokątnej.

Optyczne wydłużenie twarzy osiągniemy zaś dzięki długiemu łańcuszkowi, z rzucającym się w oczy wisiorkiem. Dzięki długiemu naszyjnikowi lepiej będą wyglądać także osoby o kwadratowych rysach. Ważne tylko, żeby kamienie i wisiorki nie miały ostrych kształtów. Z powodzeniem sięgajmy po długie korale i perły.

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments